Dünya

Atina’da polis işçilere saldırdı

H.Merkezi: Atina’da polis grev yapan işçilere saldırdı. 8 gündür grev’de olan işçiler, hükümetin emirlerine karşı geldikleri gerekçesiyle polisin saldırısına uğradı. Saldırı da bir kadın işçi yaralandı, en az 10 işçi de gözaltına alındı. Daha önce de 100 kişilik bir kitle işçilerin yanına gitmek isterken polis tarafından engellenmişti.
Sendika’dan alınan bilgilere göre Tramvay şöförleri’nin maaşlarının %25’i nin kesilmek istenmesinden dolayı işçiler greve gitti. Tramvay şöförlerine destek olmak için otobüs, metro gibi diğer  toplu taşıma şöförleri de iş bırakma ve iş yavaşlatma eylemleri yaptı. Tüm Atina’da trafik felç oldu. “ Toplu taşıma şöförlerinin sendikalarda yeri yok. Halk’a zulüm etmeye hakkınız yok diyen Başbakan Antonis Samaras asıl zulmün zaten karın tokluğuna çalışan işçilerin maaşlarının %25 gibi büyük bir kısmını kesmek olduğunu düşünemeyecek kadar aciz olmalı!
Tramvay şöförleri temsilcisi Antonis Stamatopoulos ise yaptığı açıklamada ; “Bu bir darbedir. Bizim burdan ancak ölümüz çıkar!” şeklinde konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu