GüncelManşet

ATİK Gençlik ve Tatil Kampı eğitim çalışmaları ile sürüyor

İspanya: ATİK’in 28.sini düzenlediği Gençlik ve Tatil Kampı 24 Temmuz günü yapılan açılış buluşması ile başladı. İspanya’nın Costa Brava bölgesinde bulunan Roses sahil kasabasında yapılan kampa ilgi giderek büyüyor.  

İlk gün yapılan açılış konuşmasında kampa katılanlara Kamp Konseyi tarafından bir bilgilendirme yapıldı. ATİK tarafından tatil kamplarının geleneksel olarak 30 yıldan fazladır yapıldığını dile getiren temsilci, kampın yapılmasının nedenlerine değindi. Türkiyeli işçi ve emekçilerin tatil yapma ve alternatif tatil ihtiyacına değinen temsilci, 5. nesile ulaşan göçmenlerin çocuklarının da alternatif tatile ve kampa olan ihtiyacını gençlik çalışması bağlamında ele aldıklarını söyledi.

ATİK konseyi tarafından yayınlanan genelgenin okunmasının ardından bir tanışma faslı gerçekleştirildi. 80 kişiye yakın bir katılımın olduğu kampta birçok düşünce dile getirildi. Bazı katılımcıların ilk defa katıldığını dile getirdiği açılış toplantısında, bir kamp sakininin yıllarca kampa ailece katıldıklarını ve bu kampı 5 yıldızlı otellere değişmediğini dile getirmesi dikkat çekici oldu.

Kampa yönelik yapılan haftalık program temelinde iki gezinin düzenlenmesi bekleniyor. Güncel siyasal gelişmelerin ele alınacağı bir de panel düzenlenecek.

 

“Kampta 3 ana atölye düzenleniyor”

Kampta 3 ana atölyenin hazırlıkları hakkında bilgiler verildi. Yeni Özgür Politika muhabiri Osman Oğuz’un davet edildiği Basın-Yayın atölyesi, Umuda Haykırış tarafından planlanan kadın koro çalışması ve kampa katılan Stuttgart Tohum Kültür Derneği’nde resim kursu veren değerli ressam Şükrü Kılınç’ın çalışmaları da atölye kapsamında çocuklara yönelik ele alınacak. Kampta ayrıca gençliğe ve kadınlara yönelik birçok eğitim çalışmaları ve seminerler yapılacak.

Kampta ayrıca iki dönem önce kaybettiğimiz Ceren ve Mazlum hatırlatıldı.

 

{gallery}atik genclik kampi basladi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu