Gençlik

AÜ’de boykot kazandı!

Anadolu Üniversitesi’nde 9 Nisan’da MMF’de, 18 Nisan’da İBF’de, 24 Nisan’da da Edebiyat Fakültesi ve Konservatuvar’da başlayan kantin boykotları, 3 kantinde son aşamasına girdi. İBF, MMF, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Ve Sivil Havacılık Yüksek Okulu kantinlerinin ortak işletmecisi Ayhan Koyunoğlu fiyatlarda indirim yapmaya ikna edilirken, henüz boykot çalışmaları başlamayan eğitim ve sivil havacılık kantinlerinde de aynı indirimler yapılacak.

 

Kantinde 65 kuruşa satılan çayın Rektörlük’te 15 kuruşa satılması ve sağlıklı ortamda kaliteli beslenme için başlayan boykot yapılan görüşmeler sonucu kazanımla sona erdi. Ancak boykotun tam anlamıyla bitmesi için 1 haftalık denetim sürecine girildi.

Bu süre zarfında öğrenciler uygulanan fiyat çizelgesinin uygunluğu ve hizmet kalitesindeki değişimi kontrol ederek boykotu değerlendirecek.

 

Boykotla birlikte kantinde 65 kuruş olan çay 50 kuruşa, 2 lira olan tost 1.5 liraya, 75 kuruş olan unlu mamüller 50 kuruşa, 50 kuruş olan su 40 kuruşa, ekmek arası ürünler de 3.5 liradan 2 lira 25 kuruşa düştü. Diğer tüm ürünlerde de yüzde 15 ile yüzde 40 arası indirim yapıldı.

 

Boykotla birlikte tavla öğrencilere ücretsiz olarak verilirken, reklam panoları da öğrencilerin denetiminde olacak. Öğrenciler şiir, tiyatro, etkinlik, poster vb. nasıl kullanmak istiyorlarsa panoları öyle süsleyecek.

 

Eskişehir Yeni Demokrat Gençlik

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu