Emek

Avcılar Belediyesi’nde iş durdu

H. Merkezi: Avcılar Belediyesi’nde taşeron şirkette çalışan temizlik ve park-bahçe işçileriyle şoförler, 3 aylık ücretleri ödenmediği için bugün iş bıraktı

Avcılar Belediyesi’nde taşeron şirkete bağlı olarak çalışan temizlik ve park-bahçe işçileriyle şoförler, 3 aylık ücretleri ödenmediği için bugün iş bıraktılar.

Taşeron şirket patronlarıyla daha önce defalarca görüşme yapan işçiler her defasında “bugün-yarın” denilerek oyalandıkları ve diğer şeylerin yanı sıra özellikle ücretler konusunda her zaman aynı sorunu yaşadıklarını belirterek bunun bir uyarı eylemi olduğunu vurguladılar.

Cuma günü sendika temsilcileriyle birlikte patronla görüşme yapan işçilere ücretlerinin Pazartesi(bugün) yatırılacağının söylendiğini, fakat bu söze rağmen sadece üçte bir oranında bir paranın yatırıldığını belirten işçiler, kendilerinin en temel hakları olan ücretlerini istediklerini, bu keyfiyete daha fazla sabır göstermeyeceklerini ifade ettiler.

Avcılar Belediyesi’ndeki taşeron işçiler ve örgütlü oldukları Belediye-İş Sendikası, bu tutumlara karşı bugün gerçekleştirdikleri iş bırakma eyleminin bir uyarı olduğunu, sorunun çözülmemesi durumunda tutumlarını daha da ileri götürerek tümden iş bırakabileceklerini vurguluyorlar.

Şu anda işçiler bulundukları şantiyelerde bir araya gelerek işe çıkmama eylemlerini sürdürüyorlar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu