Dünya

Avusturya Linz`den Taksim’e Selam, Direnişe Devam

Türkiye ve Avrupa´da Taksim Gezi Direnişi’yle dayanışma eylemlerinin bir tanesi de 8 Haziran günü Avusturya`nın Linz şehrinde yapıldı. Demokratik güç birliği bileşenleri AABF, ATİGF, DİDF, FEYKOM´da yer aldığı dayanışma zinciri platformunun düzenlediği yürüyüşe yaklaşık 1500 kişi katılım sağladı. Her yer Taksim, Her yer Direniş, Faşizme karşı omuz omuza, Direne direne kazanaçağız sloganlarının yanı sıra Almanca sloganların yoğun olarak atıldığı yürüyüşe katılım sağlayan gençlik kitlesinin Taksim Direnişiyle ilgili yaptıkları marşları haykırmasıyla çosku doruk noktasına ulaştı.

Yıllardır özlenen bu direnişin Avusturya’da da kamuoyu yaratması, bilinmesi ve tavır konmasına itinaden ATİGF ve Partizan’ın da içinde yer aldığı çeşitli kurum ve kuruluşların ortaklaştırılarak gerçekleştirdikleri eylem ATİGF ve Partizan’ın da içinde bulunduğu dayanisma zinciri platormu tarafından yaıldı.

Kitlelerin sloganlarını durmaksızın attığı yürüyüş, demokratik parti temsilcilerinin, yerli demokratik ve anti-faşist kurumların ve yine dayanışma zincirinin yaptığı konuşmanın sonunda müzik eşliğindeki marşlarla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu