Gençlik

Aydın Erdem DIji

İstanbul: HDK İstanbul Gençlik Meclisi 4 yıl önce DTP’nin kapatılmasını protesto eyleminde polis tarafından katledilen Aydın Erdem’i andı.

Sloganlarla Beyoğlu Tünelden Taksim Meydana yürüyen HDK İstanbul Gençlik Meclisi “Aydın’ı anmak kutsal bir borçtur” dedi.

Saat 19.00’da Beyoğlu Tünelde toplanan gençlik, “Aydın Erdem dijî. Şehîd namirin” yazılı pankart ile Aydın Erdem’in fotoğraflarının olduğu dövizleri ve “Aydın Erdem ölümsüzdür”, “Be zaman jiyan nabe”, “Şehît namirin”, “Eşitlik, kardeşlik, Kürt ulusuna özgürlük”, “Katil polis, hesap verecek” sloganları ile Taksim Meydanına geldi.

Polisinde “yoğun ilgi” gösterdiği eylemde, yürüyüş boyunca kortejin önünden ve arkasından çevik kuvvet polisleri yürüdü, TOMA takip etti.

HDK Gençlik Meclisi adına açıklama yapan Rıdvan Öztürk “Olaya ilişkin başlatılan soruşturmanın takipsizlikle sonuçlandığını” belirterek Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da yapılan Aydın Erdem anmaları, yüce cumhuriyetin savcıları ve hakimleri tarafından suç unsuru olarak gösterildi. Aydın Erdem anmalarına katılan Dicle Üniversitesi öğrencisi 7 arkadaşımıza 54 yıl ceza verildi.” dedi.

AKP faşizmine karşı bulunduğumuz her alanda direneceğiz diyen Öztürk konuşmasını, Şerzan’ın, Mahsun’un, Erdem’in yolunda ilerleyeceğimizi belirtiyoruz” sözleriyle sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu