Güncel

Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı

Lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri ortaya çıkan ve 'pudra şekeri' savunmasıyla serbest bırakılan Ayvatoğlu, yeniden gözaltına alındı

Lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ve AKP Genel Merkezi’nde büro çalışanı olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.

Ayvatoğlu’nun savcılıkta verdiği ifadede uyuşturucu kullandığı iddialarını reddettiği ve adli kontrolle serbest bırakıldığı bildirilmişti. Gazeteci Alican Uludağ’ın ankaragazetecisi.com’da yer alan haberine göre Ayvatoğlu savcılık ifadesinde burnuna iddia edildiği gibi kokain değil, pudra çekeri çektiğini savundu.

Büro çalışanı olduğu belirtilen Ayvatoğlu’nun yüz binlerce liralık lüks araçlara nasıl sahip olabildiğini merak konusu. Kamuoyu, uyuşturucu kullanmanın dışında AKP içinde bu tarz kaynağı belli olmayan ani zenginleşmenin üzerine gidilmesi gerektiğine dikkati çekiyor.

Lüks yaşamıyla dikkat çeken ve bir süredir AKP’nin genel merkezinde büro personeli olarak çalıştığı açıklanan Hamza Kürşat Ayvatoğlu, 26 Mart’ta madde kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan Ayvatoğlu, 27 Mart’ta Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ayvatoğlu’nun sorgusunda ‘pudra şekeri çekti’ şeklinde beyanlarının olduğu yönündeki haberleri yalanlamış, ancak ifadeye ilişkin detay vermemişti.

Yazılı açıklamada, “Soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir” denilmişti.

Başsavcılığın açıklaması öncesi ankaragazetecisi.com’da yer alan Alican Uludağ imzalı haberde, Ayvatoğlu’nun savcılıktaki ifadesinde “Kokain değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik” dediği iddia edilmişti.

Habere göre Ayvatoğlu, “Görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan beyaz gömlekli kişi benim. Bu video, yaklaşık 2 yıl önce Kastamonu’da benim haberim olmadan çekilmiş. Yanımda bulunan ve sesi gelen şahıslardan ön koltukta oturan kişi, benim çocukluk arkadaşım D.O. isimli şahıstır. Yine arka koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.’dir. Bu iki arkadaşım da Kastamonu’da ikamet eder. Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Ayvatoğlu’nun, ifadesinde “Görüntüleri sosyal medyada görür görmez görev yaptığım partiye zarar gelmemesi için istifa dilekçemi hazırlayıp parti merkezine ilettim” dediği belirtilmişti.

Fakat AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Ayvatoğlu’nun iş akdini feshettiklerini söylemişti.

AKP’li Dağ, açıklamasında, söz konusu kişinin bazı platformlarda iddia edildiği gibi “özel kalemi ya da danışmanı” olmadığını belirterek, “Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır” demişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu