Güncel

Başbakan Taksim Dayanışması ile görüşecek

H. Merkezi: Gezi Parkı’nda hayata geçirilmeye çalışılan yağma ve talan projesine karşı protesto eylemine yönelik saldırı ile 31 Mayıs’tan bu yana başlayan ve ülkenin dört bir yanında öfke patlamaları eşliğinde yüz binlerin sokağa çıkmasıyla alevlenen direnişin 17. gününde (bugün) Başbakan Erdoğan ile Taksim Dayanışması arasında saat 23.00’da bir görüşme gerçekleşeceği açıklandı.

Gezi Parkı direnişi boyunca “çapulcu”, “marjinal”, “% 502yi zor tutuyorum”, “tüm bu olanlar hükümetimizi düşürmek için”, “orası sidik kokuyor” gibi açıklamalarla tepki toplayan ve protestoların hedefi haline gelen Erdoğan; Taksim Dayanışması ile görüşme yapmayı kabul etmek zorunda kaldı.

Bu akşam saat 23.00’da Resmi Konutta gerçekleşecek olan görüşmede Taksim Dayanışma’dan TMMOB Başkanı Eyüp Muhcu, Derya Karadağ, Tayfun Kahraman, Beyza Metin ve Semt Dernekleri Sözcüsü Cem Tüzün yer alacak. Sanatçıların ise Sunay Akın, Yavuz Bingöl,Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Sertap Erener, Mahsun Kırmızıgül ,Nebil Özgentürk ve Ali Sunal’dan oluşacağı öğrenildi.

 

 

                  

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu