Güncel

Bağcılar’da 1 Mayıs çalışması

İstanbul’un emekçi semtlerinden biri olan Bağcılar’da 1 Mayıs çalışması gerçekleştirdik.

Uzun zamandır çalışmamızın olmadığı bir bölge olan Bağcılar’da Partizan imzalı 1 Mayıs bildirilerimizi kapı kapı dolaşarak dağıttık.

Bağcılar’ın Yeni Mahalle bölgesinde yaptığımız bildiri dağıtımı sırasında hemen her evin alt katında bulunan merdiven altı işletmelerde molaya çıkan işçilerle, evinin önünde komşularıyla sohbet eden ev emekçisi kadınlarla, gençlerle 1 Mayıs üzerine sohbet ettik.

Bildiri dağıtımının ardından bölgede bulunan okurlarımızın, uzun süredir gazetemizi takip edemeyen insanların evlerine giderek, onları ziyaret ettik.

Tekstil işçisi olan okurlarımızla kadın işçilerin/emekçilerin yaşadığı sorunlar üzerine sohbet ettik. Çalışma saatlerinin uzunluğundan bahseden okurlarımız, kadın oldukları için iş dönüşü eve geldiklerinde mesailerinin bitmediğini, bu kez de evdeki işleri gece yarısına kadar yapmak zorunda olduklarını anlattılar.

Televizyonlarda günde 12-14 saat dizi verilmesi üzerine de sohbet ettiğimiz okurlarımız, dizilerin bu kadar yoğunlaşmasının insanı bireyselleştirdiğini söylediler.

Sıcak çaylarını ve güzel sohbetlerini bizimle paylaşan okurlarımızla 1 Mayıs’ta Taksim’de ve sonrasında yeniden görüşmek üzere sözleştikten sonra ayrıldık.

Bir Partizan okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu