Kadın

Bağcılar’da Kadın Cinayeti

H.Merkezi: İstanbul Bağcılar Göztepe Mahallesi’nde Yaşayan Hediye Öztürk Eşi Mithat Öztürk tarafından katledildi. Cinayet, Mithat Öztürk’ün Hediye Öztürk’ü gömmeye götürürken aracın polis tarafından durdurulması ile fark edildi.

İstanbul Bağcılar’a bağlı Göztepe Mahallesi’nde yaşayan 26 yaşında ve bir çocuk annesi Hediye Öztürk, eşi Mithat Öztürk tarafından evinde boğularak katledildi. Mithat Öztürk’ün 3 gündür evde tuttuğu cenazeyi gömmeye götürürken Arnavutköy ormanlık alanında aracın durdurulması üzerine cinayet ortaya çıkarken, Mithat Öztürk Gözaltına alındı.

Adli Tıp’a götürülen Hediye Öztürk’ün cenazesinin memleketi Muş’ta defnedileceği öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınlayan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu “Hediye’lerin hayatının kurtulması mümkün. Kadın cinayetlerini durdurmak için kadın hareketi 5 talep çerçevesinde acil alarm vermiş durumda. Talepler açık ve net. Hükümetin istediğinde uygulamaya geçirmemesi için hiçbir neden yok. Hediyelerin hayatı

1)  Cumhurbaşkanı, başbakan ve meclisteki bütün parti liderlerinin kadına yönelik şiddeti kınaması ile 2)  6284 Sayılı Korunma Kanunun etkin uygulanmasıyla 3)  Ceza kanununda caydırıcı cezayla 4)  Kadın Bakanlığı kurulmasıyla 5)   Cinsiyet ve cinsel yönelim eşitliğini esas alan yeni anayasa ile kurtulabilir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu