GüncelManşet

İstanbul’da Lice için halk sokakta!

İstanbul: Lice’de 2 kişinin ölümüne 1 kişinin ağır yaralanmasına sebep olan katliamı protesto etmek için Bağcılar’da HDP’nin çağrısı ile toplanan kitleye polis saldırdı.

Kitlenin basın açıklama yapmasına dahi izin vermeyen kolluk güçleri, yoğun biçimde gaz bombası ve plastik mermi kullandı. Çok sayıda gözaltı ve yaralıların olduğu eylem kitlenin ara sokaklara çekilip polise karşılık vermesi ile devam ediyor.

 Muhabirimizden aldığımız son dakika haberler

16.30: Bağcılar Meydanı’nda polis ablukası devam ediyor, metro girişleri kapatıldı.  

15.30: Polisin Bağcılar’dan ara sokaklara sürüklediği kitle, Çiftlik otobüs durağında özel halk otobüsünü ateşe verdi. Görülen 4 gözaltı var, ara sokaklara dağılan kitleye faşistler saldırdı. Faşistlerin ve polisin saldırısına karşılık veren kitle, eyleme devam ediyor. Aralarında sivil polislerin ve esnafında bulunduğu faşist gruplar Bağcılar Meydanı’nda toplanmaya devam ediyor. 

15.15: Lice’de yaşanan katliamı protesto etmek için Bağcılar’da Yürüyüş Yolu’nda toplanan kitleye bir grup faşist, küfürler ederek polisle birlikte saldırdı. Polis faşistleri çağırdı ve aralarında konuştular.

15.00: Açıklama yapmak için bir araya gelen kitleye polis saldırdı. Bağcılar’da çatışmalar devam ediyor. Yüzlerce polis kalkanlarla barikat kuruyor, halk polisin saldırısına karşı direnmeye devam ediyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu