Güncel

Bakırköy Hapishanesi’nde 5 kadın tutsak açlık grevine başladı

H.Merkezi: Birçok hapishanede PKK ve PJAK dava tutsakları tarafından başlatılan ve ilk başlayan Şakran Hapishanesi’nde 59. gününe gelen açlık grevine Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nden 5 kadın tutsak daha katıldı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması, hapishanelerde artan hak ihlallerin son bulması ve Kürdistan kentlerindeki ablukaların kaldırılması talepleriyle Türkiye ve Kürdistan kentlerinde bulunan hapishanelerde başlatılan açlık grevleri 59. gününde.

Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde 5 tutsak süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başladığını aileleri ile yaptıkları telefon görüşmesinde duyurdu. Açlık grevine giren Esma Başkale, Ece Gökdağ, Şilan Okut, Zozan Çiçek ve Nesrin Akgül, duyarlılık çağrısında bulundu.

Aileleri ile görüşen tutsakların verdiği mesaj şöyle: “Biz siyasi tutsaklar olarak süresiz-dönüşümsüz açlık grevine girmiş bulunuyoruz. Talepler kabul edilmedikçe grev sonlandırılmayacaktır. Tutsaklar üzerinde artan baskılar, şehirlerimizin yıkılması ve önderlik üzerinde ağırlaşan tecrit uygulamaları derhal son bulmalıdır. Herkes açlık grevlerine ses vermeli ve talepler doğrultusunda direnmelidir. Tüm açlık grevi direnişçilerini selamlıyoruz” şeklindeki sözlerle greve girdiklerini kamuoyu ile başlaştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu