Güncel

“Bazı illerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, Türkiye'de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, bazı illerde "ipin ucunun kaçtığını" ve bu illerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, bazı illerde “ipin ucunun kaçtığını” ve bu illerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

31 Mart’ta yeni tip koronavirüs salgına ilişkin güncel verilerin yayımlanmasının ardından, şahsi sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ünal, “Görünen o ki bu salgın durumu 1-2 ayda bitecek bir olay değil. İpin ucunun kaçtığı yerler var, o illerde il bazlı sokağa çıkma yasağı şart. Başka türlü salgını önlemek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı son verilere göre Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 46 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam ölüm sayısı 214’e, 2 bin 704 kişiye daha tanı konmasıyla toplam vaka sayısı 13 bin 531’e yükselmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu