Güncel

BDSP’den gözaltılara tepki “Gayri meşru olan bu sömürü düzenidir”

H. Merkezi: İzmir ve Ankara’da BDSP’lilere dönük operasyonda baskın ve gözaltılara tepki gösteren BDSP, açıklama yaparak “Zulme ve sömürüye karşı verilen mücadele meşrudur. Evleri basılan yoldaşlarımız işçi sınıfı ve emekçilerin sömürü ve baskıdan kurtuluşu mücadelesi verdikleri için hedef seçilmişlerdir” dedi.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), bir açıklama yaparak İzmir ve Ankara’da BDSP’lilere dönük operasyonda baskın ve gözaltılara tepki gösterdi. “Sermaye devleti toplumsal muhalefeti sindirmek ve teslim almak için her türlü kirli yol ve yöntemi hayata geçiriyor. Her gün yeni bir saldırı dalgasıyla onlarca ev basılıyor, devrimci-ilerici güçler ve bütün muhalif kesimler keyfi gerekçelerle gözaltına alınıyor-tutuklanıyor” dedi.

 

“Zulme ve sömürüye karşı verilen mücadele meşrudur”

Ankara’da bir BDSP’linin, Ankara’da ise aralarında BDSP’lilerin de olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığını belirten BDSP, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

Zulme ve sömürüye karşı verilen mücadele meşrudur. Evleri basılan yoldaşlarımız işçi sınıfı ve emekçilerin sömürü ve baskıdan kurtuluşu mücadelesi verdikleri için hedef seçilmişlerdir. Haklı ve meşru olan bir davanın temsilcileri her açıdan meşrudur. Gayri meşru olan bu sömürü düzenidir. Çünkü her gün işçi ve emekçilerin kanı ve canı pahasına ayakta kalmaktadır. Bu sömürü çarkları parçalanana, eşit ve özgür bir dünya kurulana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu