Emek

BEDAŞ İşçileri: “Taşeron teslim olmayacağız”

İstanbul: Taşerona karşı 124 gündür direnen BEDAŞ işçileri direnişlerine karalılıkla devam ederken her hafta örgütledikleri eylemlerine destekler artıyor. BEDAŞ işçileri her hafta olduğu gibi 21 Eylül’de saat 15.00’de Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelerek BEDAŞ Genel Müdürlüğü önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yol boyunca; “Taşerona teslim olmayacağız”, “Ekmek yoksa, adalet yoksa, barışta yok”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarını haykırıldı.

Umuda Ezgi’den BEDAŞ işçilerine destek

Rumeli Han girişin de “BEDAŞ işçileri yalnız değildir” pankartı açan Umuda Ezgi müzik grubu ezgileriyle BEDAŞ işçilerini karşıladı ve “BEDAŞ işçisi yalnız değildir” sloganlarını haykırdı.

“Yaşasın sınıf dayanışması!”

BEDAŞ işçileri yol güzergâhlarında bulunan Kiğılı mağazası ve THY yolları şube önlerinde durarak; “Kiğılı işçisi yalnız değildir”, “Havada karada her yerde direniş”, “Biz haklıyız biz kazanacağız” sloganları atarak diğer sınıfdaşlarının direnişlerini selamladılar.

Genel Müdürlüğün önüne gelen BEDAŞ işçileri direniş çadırlarının önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamadan önce söz alan Enerji-Sen başkanı Kamil Kartal; “Kazanma şiarıyla hareket ettiğimiz 114 direnişçi işçiyle beraber karalı bir şekilde direnişe devam edeceğiz” dedi. Kartal; dünyadaki işçi direnişlere değinerek, Hindistan’daki genel greve dikkat çekti ve Hindistan’daki direnişçi işçileri selamlayarak, Kürt sorununa  değinerek şöyle devam etti; “Biz biran önce Kürt sorunun demokratik bir biçimde çözülmesini ve sürekli bir barışın sağlanmasını istiyoruz. Bu savaş durdurulsun , ölümler dursun ve barış sağlansın”. Kartal’ın ardından direnişe destek için gelen, HDK(Hakların Demokratik Kongresi), Elit Çikolata işçileri, Belediye-İş 2 nolu şube ve demokratik kitle örgütleri söz alarak direnişi selamladılar.

İşçilerin yaptığı açıklamada ise; “Bıkmayız, bırakmayız. İçimizdeki mücadele ateşi yanmaya devam etmekte. İşten atılmalara, iş cinayetlere, grev yasaklarına karşı mücadeleye deva edeceğiz. Ve mutlaka kazanacağız” sözleriyle kararlılıklarını dile getirdiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu