Emek

Beltaş işçileri Beşiktaş Belediye Binası önüne grev çadırı kurdular

H.Merkezi: Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, saat 12.30’da parkta toplanan BELTAŞ A.Ş. adlı belediyenin yan kuruluşunda çalışan park ve bahçeler işçilerinin yanına gelerek, “İş garantisinin yazılı olarak verilmesinin söz konusu olmadığını, ihaleyi alan firmanın işçilerle çalışmaya devam etmesi için çaba sarf edeceğini, ancak şirketin kısıtlamaaya gitme yolunu seçmesi söz konusu olduğunda yapabilecek bir şeyinin olmadığını ve bu işçilerin tazminat ve diğer haklarının verileceğini” söyledi. Ayrıca yazılı bir belge olamayacağını ve bu yazıyı belediyenin resmi sitesine koyacağını söyledi.

İşçiler yapılan açıklamayı yeterli bulmayarak grevlerini belediye binası önünde çadır kurarak sürdürme kararı aldılar. Saat 14.00’da Genel-İş Sendikası’nın önlüklerini ve şapkalarını takan işçiler, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Sözleşme hakkımız engellenemez”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarıyla çevredekilerin alkışları eşliğinde belediye binasının önüne geldiler. Burada konuşma yapan şube başkanı, “Yaptığımız görüşmeler sonunda yeterli bir cevap alamadık ve mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Daha sonra belediye binası önüne “Sendika hakkımız engellenemez-Beltaş İşçileri” ve “DİSK Genel-İş Sendikası” yazılı pankartları asarak grev çadırlarını kurdular.

Ş uan itibariyle eylemlerini sürdüren işçilerin talebi iş fesih bildirimlerinin geri çekilerek, toplu sözleşme haklarını kullanmak ve başka bir taşeron firmaya geçmeden BELTAŞ işçisi olarak çalışmaya devam etmek istiyorlar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu