Manşet

Benim Annem Cumartesi

İstanbul:Her hafta faili meçhul cinayetleri ve gözaltında kaybedilenlerin akıbetini sormak için bir araya gelen Cumartesi Anneleri bu hafta da 406. kez Taksim Galatasaray Lisesi önündeydi. Daha 20 günlükken Babası Halil Alpsayan’ı gözaltında kaybeden Agit eylemde Babası için okuduğu şiirin ardından yaptığı konuşmasında; “ Babamın katillerini istiyorum. Elbet bir gün bulunacaklar, ben de onlardan hesap soracağım” dedi.

Yine 73 yaşında Yüksekova’da tutuklandıktan sonra kendinden bir haber alınamayan Abdulkerim Yurtseven’in torunu Emrah Yurtseven ; “ Dedemin bayramlarda başında dua edebileceğim bir mezarı dahi yok. Yıllardır buradayım, ama hiçbir gelişme yok” şeklinde konuştu.

 Eyleme Van Milletvekili Nazmi Gür’ de katıldı. Eylemde konuşan Gür ülkemizde tek bir yürekli savcı veya hâkim’in bugüne dek ortaya çıkmadığını, bu cinayetleri açığa çıkaracak cesareti daha hiç kimsenin gösteremediğini söyledi. Gür Cumartesi Annelerinin hep yanında olduğunu ve olacağını söylerken kayıplar bulunana kadar alanlarda olacaklarını da sözlerine ekledi.

Ayrıca 1981’ de Gayrettepe Karakoluna götürüldükten sonra bir haber alınamayan Nurettin Yedigöl’ün kardeşi Muzaffer Yedigöl tek isteğinin katillerin kim olduğunu bilmek olduğunu söyledi.

Ardından haftanın basın açıklamasını okuyan Hasan Ocak’ın kardeşi Maside Ocak 2013 yılına başlarken taleplerinin takipçisi olacaklarını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu