Emek

BES 27 Şubat’ta grevde!

H.Merkez: Büro Emekçileri Sendikası İstanbul 3 No’lu Şube üyeleri dün (22 Şubat) yaptıkları basın açıklamasıyla 27 Şubat’ta ülke genelinde grev yapılacağını duyurdu.

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, karşılığı ödenmeyen mesailerin sona ermesi gibi pek çok talep için mücadele eden BES genel Merkezi 27 Şubat’ta genel greve gideceğini açıkladı.

İstanbul’da 3 No’lu Şube üyelerinin Kadıköy Vergi Dairesi önünde bir araya geldiği eylemde, “Eşit işe eşit ücret”, “Sözleşmeli köle olmayacağız” vb sloganlar attı. Ayrıca eylemde KESK yönelik gözaltı ve tutuklamalar da protesto edildi.

3 no’lu Şube Başkanı Salih Aksoy okudu basına açıklamasında, 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile hükümetin sendikaların görüşlerinin dikkate alınmadığına ve kamu emekçilerinin ücretlerinde ciddi azalmalar olduğuna dikkat çekti. KHK’lara karşı olduklarını daha önce belirttiğini hatırlatan Aksoy, bu işkolunda yetkili diğer sendikaların seyirci kaldığını söyledi.

Açıklamada ayrıca KESK yönelik yapılan saldırıları kınadıklarını belirten Aksoy “Kamu emekçilerinin iradesini yok sayan hiçbir düzenlemede KESK’in onayı söz konusu değildir. Bundan sonra da olmayacaktır” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Basın açıklaması iş bırakma çağrısıyla sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu