Emek

BES’den Kartal Adliyesi önünde eylem

H.Merkezi: Büro Emekçileri Sendikası(BES) İstanbul 3 Nolu Şube bugün (14 Şubat) Kartal adliyesi önünde basın açıklaması yaparak gelir dağılımlarındaki eşitsizliği ve hak gasplarını protesto etti.

“Ücretsiz ulaşım, yemek hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz” ve “Adliyede nöbete, angaryaya hayır” pankartlarının açıldığı eylemde, sık sık “Ücrette adalet istiyoruz”, “İnsanca yaşam istiyoruz”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber, ya hiçbirimiz” sloganları atıldı.

BES üyeleri adına basın açıklamasını şube başkanı Salih Aksoy okudu. Aksoy açıklamada adliye çalışanı işçilere yönelik hak gasplarına dikkat çekerek; “kazanılmış haklarımıza sahip çıkmak ve taleplerimizi elde etmek için mücadelemizi büyüterek sürdüreceğiz” dedi. Aksoy, AKP hükümetinin kamu çalışanlarını rotasyon ve performans uygulamaları ile kamu emekçilerini itibarsızlaştırmaya, iş güvencesini ortadan kaldırmaya çalıştığını söyledi. Son olarak Aksoy 27 Şubatta grev yapacaklarını söyleyerek; “Bizlerin mücadelesi ‘İnsanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek’ mücadelesidir. Bu mücadeleyi bugün alanlarda olarak yükseltiyoruz 27 Şubat’ ta daha da yükselteceğiz!” dedi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu