Güncel

Bilirkişi raporu gerçekleri değil, Türkiye’nin gerçeğini yansıtıyor!

H.Merkezi: İş cinayetlerinde yaşamını yitirenlerin aileleri, her ayın ilk haftası Galatasaray Lisesi’nin önünde “Vicdan ve Adalet Nöbeti” eylemi gerçekleştiriyor.

Eylemin  15.’si 3 Şubat Pazar günü gerçekleşti. Bu ay ki eylemde aileler, 2 yıl önce OSTİM’ de ve 5 yıl önce Davutpaşa’da yaşamını yitirenler için adalet nöbeti tuttu.Aileler adına açıklamayı Davutpaşa patlamasında yaşamını yitiren Hasan Akhun’un annesi Nafiye Akhun yaptı. Akhun; Kozlu, Antep ve diğer yerlerde yaşamını yitiren işçilerin ailelerine baş sağlığı dileyerek şöyle devam etti: “İş cinayetleri devam ediyor. Biz de adalet arayışımıza ve nöbetimize devam ediyoruz. Yıllardır diyoruz ki, adı iş kazası olan ve işçi ölümlerine, sakat kalmalara, yaralanmalara, meslek hastalıklarına neden olan ‘işçi güvenliğini önemsizleştiren işverenin para hırsı ve yetkili kurumların denetimsizliğidir. O yüzden iş kazası değil, cinayet demekte ısrar ediyoruz“.dedi

Ardından söz alan Davutpaşa’da yaşamını yitiren Ali Şimşek’in ağabeyi Mustafa Şimşek, yürüttükleri Adalet Nöbeti sonucu sadece bir kaç memura dava açıldığını ve asıl sorumluların yargılanmadığını belirtti, “Asıl sorumlular yargılanana kadar, peşini bırakmayacağız. Bilirkişi raporu gerçekleri değil Türkiye gerçeğini yansıtıyor”dedi.Yapılan konuşmaların ardından eylem sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu