Emek

Bilkent Şehir Hastanesi inşaatında işçiler iş bıraktı

H. Merkezi: Bilkent Şehir Hastanesi inşaatında çalışan taşeron işçiler 1 aydır ücretlerini alamadıkları için iş bıraktı.

Bilkent Şehir Hastanesi inşaatında DİA Holding’in taşeronu olan Çağla Grup’a bağlı işçiler 1 aydır maaşlarını alamadıkları için iş bıraktı. Daha önce DİA Holding farklı taşeronlarının işçileri de iş bırakmıştı.

İşe gelecek yol parası bulamadıkları için işbaşı yapamayan bazı işçiler de işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçilere “istifa ediyorum” diye kağıt imzalatıldığı belirtiliyor.

Sadece kendi çalıştıkları şantiyede değil diğer şantiyelerde de inşaat işçilerinin ücretlerinin ödenmediğini dile getiren işçiler “Anayasa değişikliği diye ülkeyi ne hale getirdiler. Her yeri inşaatta çevirdiler. Buradaki şantiyeden gidin, başka şantiyede iş bulun durum değişmiyor. Yine ücretiniz ödenmiyor” diyorlar.

Çağla Grubu yetkilileri ise işçilere sadece, üst işveren olan DİA Holding’in 6 aydır kendilerine ödeme yapmadığını, bu 6 aylık sürede ücretlerin şirketin kendi sermayesinden ödendiği açıklamasını yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu