Emek

Bosch işçilerinden kutlama!

H.Merkezi: Bursa’da Bosch işçileri Birleşik Metal-İş sendikasına üye olmalarının 1. Yıl dönemini yaptıkları bir etkinlikle kutladı.

Bursa Bosch fabrikası işçileri 14 Mart 2012 yılında Türk Metal-İş sendikasından ayrılarak Birleşik Meta-İş sendikasına üye olmuştu.

İşçiler 17 Mart tarihinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sarı sendika anlayışına karşı oldukları için Birleşik Metal-İş sendikasına geçişlerini bir etkinlikle kutladı. Etkinliğe Bursa’dan Asil Çelik, SCM ve Prsymian işçileriyle, Birleşik Metal-İş’in İstanbul, Gebze, Ankara ve Eskişehir şubelerinden yöneticilerinin katıldığı oldukça geniş katılımla kutlandı.

 Salonda “Metal işçileri Birleşik Metal-İş’le karanlığı aydınlatıyor”, “Yaşasın Bosch işçilerinin onurlu mücadelesi!”,Metal işçileri patronların düşük ücret, yoksulluk ve esnek çalışma dayatmalarına karşı haydi birleşik mücadeleye” vb pankartlar dikkat çekiciydi.

Etkinlikte Sinevizyon gösterimi ile başladı. Sinevizyonda, metal sektöründe verilen mücadeleden 1980 darbesiyle yetkini nasıl Türk Metal-İş sendikasına geçtiğine kadar pek çok konuya yer verildi.

Birleşik Metal-İş sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu bir konuşma yaptı. Serdaroğlu, işçiler Birleşik Metal-İŞ sendikasına geçekken yaşadıkları baskıları hatırlatarak,Bosch işçisinin yüreğine maya çalındı ve bu maya tuttu” dedi. “Savaşı göze almayanlar zafer kazanamaz” sözlerine konuşmasına devam eden Serdaroğlu, işçileri bu zorlu günde tüm metal işçilerini kurşun eritmeye çağırarak sözlerine sonlandırdı. Etkinlik “Grup Çağan” sahne aldı. Etkinlik Bosch işçileri adına bir konuşma yapıldı.  Konuşmada, mücadelenin hiçbir gücün durduramayacağına vurgulandı.

Kutlama Yasemin Göksu’nun ezgileriyle devam etti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu