Güncel

“Bu Çürümüş Düzeni Birleşik, Örgütlü Mücadelemizle Yıkacağız!”

Birleşik  Mücadele Güçleri  (BMG), devlet-polis -mafya arasında süren kirli ilişkinin  mafya lideri Sedat Peker  aracılığı ile gündeme gelmesine  dair, "Bu Çürümüş Düzeni Birleşik, Örgütlü Mücadelemizle Yıkacağız!" başlık bir açıklama yaptı.

BMG, yaptığı açıklamaya, “İşçi ve emekçiler, ezilen Kürt halkı günlerdir faşist rejim için gerekli “korku iklimini” yaratmak amacıyla kurşun sıkan, “kan banyoları” tehditleri savuran, provokasyonlar tertipleyen, paramiliter çeteler eliyle sokaklarda terör estiren bir çete bozuntusunun ifşalarıyla yatıp kalkıyor.

Buz dağının görünen kısmı olduğu anlaşılan bu ifşaların bir iktidar ve güç dalaşı üzerinden patladığı açık. O cephede nasıl bir rant savaşı yaşandığını, kara para trafiği başta olmak üzere iktidar içinde ve çeperinde hangi güç tepişmelerinin cereyan ettıgını şimdilik tüm boyutlarıyla bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey, bu dalaşın faşist iktidar koalisyonunun debelendiği krizin oldukça düşkün biçimlerde yüzeye vurması anlamına geldiğidir. Bildiğimiz ama bizzat bir iktidar tetikçisi tarafından ifşa edilen gerçekler, her tarafından kan ve irin akan bu sistemin işçi ve emekçilere, ezilen halklara verebileceği hiçbir şeyin olmadığının açık tercümesidir. Bu pisliğin ancak devrimle temizlenebileceği gerçeğinin ifadesidir.” şeklindeki vurgularla başladı.

Açıklamada, “İfşalarda bulunan iktidar aparatı mafya bozuntusunun anlattığı her şey; ezilen Kürt halkına, işçi ve emekçilere, bu topraklardaki ilerici demokratik dinamiklerin tümüne dönük nasıl bir saldırı konsepti izlendiğinin, bu konseptin hangi yöntemlerle ve kimler tarafından icra edildiğinin ifadesidir. O açıdan da basit bir rant savaşı, iktidarla aparatları arasında yaşanan çıkar tepişmesi biçiminde okunamaz.” denildi.

BMG, “Aslolan ise mafya-siyaset-bürokrasi-sermaye ağının ülkeyi getirdiği noktadır: İşsizler ordusu, kadın cinayetleri, yoksulluk, geleceksizlik, doğa talanı, Kürt düşmanlığı, savaşlar ve nefret suçları!” şeklinde ülkenin içinde bulunduğu noktaya işaret edildi.

Açıklamada, “Bu suç şebekesinin buluştuğu tek nokta her açıdan çürümüş bu düzenin bizim örgütlü gücümüzle yerle bir edilme tehlikesidir. Kürt halkını, devrimcileri, ilkeli duruşa sahip aydınları, ilerici insanları, bu sisteme şu ya da bu noktadan gedik açan tüm toplumsal kesimleri katliamlarla ezmek, tehdit ve baskılarla sindirmektir. Çürümüşlükleri içinde güç ve para kavgasına tutuşurlarken bile bu noktadaki ortaklıkları bitmez!

Siyasi egemenliğini bu baskı, terör ve yolsuzluk mekanizmasının üzerine kuran iktidarın, ortaya dökülen bu muazzam suçların hesabını kendiliğinden vermeyeceğini biliyoruz. Toplumun kurtuluşunun örgütlü mücadeleyle olacağını savunan bizler, bu suç şebekesinin işlediği tüm suçların faşist rejimin varoluş biçimi olduğunu, atılan hiçbir adımın devletten destek bulmadan atılamayacağını çok iyi biliyoruz. Türkiye ve Kürdistan işçi sınıfı, emekçileri ve halkları olarak örgütlü bir güçle hesap sormalıyız. Bu suç şebekesinin yüzeysel değişimini değil, paramparça edilmesi gerekiyor.

Bu nedenle tüm halkları, emekçileri, kadınları, gençleri, ekolojistleri, LGBTİ+ları, aydınları, sanatçıları, yazarları, akademisyenleri kısacası toplumun tüm kesimlerini bu suç şebekesine karşı, faşist devlete karşı, devrimci ittifakı büyütmeye, sokakta İtiraz etmeye ve bu çürümüş düzeni alaşağı etmeye çağırıyoruz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu