Güncel

Bursa’ da Umudu Tohumca Büyüteceğiz

40. yıl kampanyamızın finaline doğru yürürken Bursa ve ilçelerinde “Umudu Tohumca Büyüteceğiz” şiarıyla düzenlediğimiz şölenin çalışmalarıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Bursa, Gemlik ve ilçelerinden katılımla yapılan toplantıda şölenin çalışmalarına ilişkin tartışma ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Tarihimizin 5’erli, 10’arlı ilerleyişi, nihayetinde 40 yılımızın önemi, misyonu ve buna atfettiğimiz kampanyamızın bugüne değin aldığı yola dair konuşmaların yapıldığı toplantıda, final aşamasının da kampanyamızın amaç ve hedeflerinde bağımsız ve ayrı bir yerde durmadığı üzerinde duruldu.

Güçlü bir final yeni bir başlangıç” yaklaşımıyla bütün çalımlarımızı örgütlenme, sınıf mücadelesine daha güçlü ve etkin bir şekilde katılım üzerine oturtulması hedefiyle kitlelere gidilmesi, mücadele çağrısı yapılması öne çıkan konular arasındaydı. Araç amaç ilişkisi üzerinde durularak kampanyamızın finali olacak şölenimizin sınıf mücadelesinde daha fazla yer kaplama amacından bağımsız olmadığı vurgulandı.

Şölenin Bursa ve ilçelerinde örgütlenmesiyle ilgili çeşitli komisyonların oluşturulması karar altına alınarak 11 Kasım’a kitlesel ve güçlü bir katılımın örülmesi için çalışmaların startı verildi.

(Bursa-Gemlik Özgür Gelecek Okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu