Güncel

Bursa Filistin Halkı İçin Sokaktaydı

 

İsrail’in Gazze’ye başlattığı operasyonu protesto etmek için Bursa Savaş Karşıtı Platformu tarafından düzenlenen Partizan’ında aralarında olduğu birçok kurumunda hazır bulunduğu bir protesto eylemi gerçekleşti.

21 Temmuz saat 19:00 ‘da  Set başında toplanan halk heykele doğru yürüyüşe geçti. Toplanan kitle yürüyüşe geçince kitleye katılım daha da arttı.Kitle yürüyüş boyunca ’’Katil İsrail,Filistin’den defol!’’,’’Her yer  Filistin Her yer Direniş’’,’’Filistinde Düşene Dövüşene Bin Selam!’’,’’Filistin halkı yalnız değildir’’,’’Katil İsrail,işbirlikçi Akp!’’ sloganlarını attı.Rojava’da ki katliamlara karşı da slogan atan kitleye halkın desteği dikkat çekti.

Bursa Savaş Karşıtı Platformunu adına basın açıklamasını okuyan İbrahim Mart, “Tüm dünyada ve ülkemizde insanları en acımasız şekilde katleden, aç, işsiz ve yoksul bırakan, Ortadoğu halklarını birbirine düşüren emperyalistlere karşı mücadele vermek, tüm Ortadoğu halklarının ortak görevi olmalıdır. Bu nedenle Ortadoğu halklarına kan kusturan  İsrail’i koruyan, başta Kürecik Kalkanı olmak üzere, ülkemizde bulunan tüm emperyalist üsler kaldırılmalı. İsrail’le yapılan ticari ve askeri anlaşmalar iptal edilmeli, siyasi ilişkiler sona erdirilmelidir.’’ şeklinde konuştu.

Sözlerine Ortadoğu’da kardeşlik ve barış için herkesi mücadele etmeye çağırarak devam eden Mart, “Bizler Ortadoğu’da kan ve gözyaşı değil, tüm halkların eşitlik ve kardeşlik içinde özgürce yaşamasını istiyoruz. Bizler İsrail’in, Filistin halkına yönelik başlatmış olduğu saldırıları kınıyor, lanetliyoruz. Yıllardır İsrail zulmüne karşı onurlu direnişini sürdüren, yaşadığı tüm acılara rağmen ‘özgür ve bağımsız bir Filistin’ için direnen Filistin’li kardeşlerimizin ve Suriye’de, Irak’ta, Musul’da, Rojava’da emperyalistlere, IŞİD ve eli kanlı diğer çetelere karşı direnen halkların mücadelesini selamlıyoruz.” diyerek açıklamayı bitirdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu