Güncel

Bursa’da çalışmalarımıza polis engellemesi

Bursa: Egemen sisteminin temsilcileri her gün demokrasi havariliğini ağızlarında sakız etseler de, faşist saldırılar her gün artarak devam etmektedir. Bu saldırıların biri de 1 Mayıs ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişin 40. yıllı ile ilgili yürütülen kampanya çalışmamıza yönelik oldu.

28 Nisan Pazar günü Kestel İlçesinde afiş asma çalışmamıza TMŞ polisi tarafından “izininiz yok” denilerek engellenmek istendi.

Bursa büro temsilcimiz ve bir okurumuz gözaltına alınarak Kestel İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürüldü. Burada bir saati geçkin süre bekletilerek her birisine ayrı ayrı “Kabahatler kanunu” gereğince 183.00 TL para cezası kesilmiştir.

 

Tahammülsüzlük!

Bizce devletin kolluk güçlerinin tahammülsüzlüğü komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın afişleri ile 1 Mayıs Mücadele ve Dayanışma Günü’nün kitleleşmesi için yapılan devrimci çalışmaları engellemeye yöneliktir.

Devletin kolluk güçleri ne yaparlarsa yapsınlar bizleri haklı ve meşru mücadelemizden asla vazgeçiremezler. Çünkü bizim Kaypakkaya’ya sözümüz var: “Ant olsun adını, Şan olsun ki andını yaşatmaya devam edeceğiz”.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu