GüncelUncategorized

Bursa’da kamu emekçileri alanda

Bursa’da KESK’ üyeleri “Doğaya, Yaşama, Emeğe, Taksim’e sahip Çıkmak İçin, AKP Faşizmine Teslim Olmadığımızı Göstermek İçin Alanlardayız!” Şiarı ile bugün Ünlü Adede toplandılar. Burada kitle “Direne direne kazanacağız”, “Yaşasın taksim direnişimiz”, “Hükümet istifa” “Her yer taksim her yer direniş” “Gün geldi devran döndü AKP halka hesap verecek” vb. sloganlar ve davul zurna eşliğinde halaylar çektiler.

Buradan saat 11’de en önde “İş Güvencemize, Geleceğimize Sahip Çıkmak, AKP Faşizmine Dur Demek İçin Grevdeyiz!” kendi taleplerini içeren ve “KESK tutsaklar onurumuzdur” pankartlarını açtılar ve kortejler oluşturarak binlerce emekçi İnönü Caddesi’ni trafiğe kapatarak Fomara Meydanı’na yürüdüler. Yürüyüş sürecinde çevrede halk alkışlarla emekçilere destek verdi. Alanda Gezi parkı direnişinde yaşamını yitirenler adına yapılan saygı duruşu ile program başladı.

KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Özaydın basın açıklamasını okudu. Açıklamada “Artık cin şişeden çıkmış,10 yıldır bu ülkede yarattığınız korku dalgası, Taksim’de, ardından ülkenin alanlarında yurttaşlarımız tarafından darağacına çekilmiştir” dedi. Açıklamanın ardından Eyleme TÜMTİS ve işten atılan DHL işçisi Ali Açıcı DİSK Emekli Sen ve bir çok devrimci, demokrat ilerici kurum katıldı. Eylem davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla sonlandı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu