Güncel

Bursa’da tutuklama terörü

Bursa: T.C devleti yurtseverler, devrimci, demokrat, aydın, gazeteci yani bu sisteme muhalif olan tüm kesimleri baskılar, gözaltılar tutuklama terörü ile saldırmaktadır.

Her gün coğrafyamızda yaşanan bu saldırılar  Bursa’da da BDP Parti Meclis Üyesi Ayla Yıldırım, İl ve ilçe yöneticileri üyeleri, Sarya Kültür Merkezi çalışanlarınında aralarında olduğu 12 kişi, 11 Haziran günü evleri basılarak gözaltına aldılar.3 gün gözaltında tutulan 12 kişiden 8’i mahkeme tarafından tutuklandı.

Gözaltı ve tutuklamaları protesto etmek için BDP Bursa İl Örgütü önünde 12 Haziran günü basın açıklaması eylemi gerçekleştirildi.

Siyasi soykırım ve Abdullah Öcalan üzerinde devam eden tecride ve Bursa’da gözaltına alınan il ve ilçe üyelerine yönelik saldırıların kınadığı açıklamada ; “Bu keyfi ve hukuksuz gözaltıları şiddetle kınıyoruz. Hiçbir şekilde gözaltı ve tutuklamalar, bizlere asla geri adım attırmayacaktır. Ve derhal arkadaşlarımız serbest bırakılsın.”denildi.

Partizanında içinde olduğu HDK bileşenlerine ÖDP, TKP, BDSP’de eyleme destek verdi. Eylem de kitle “Baskılar bizi yıldıramaz.! Gözaltı ve tutuklamalar bizi yıldırmaz.! vb. sloganlarını haykırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu