Emek

Bursalı emekçilerden “TİS’i tanımıyoruz” açıklaması

Bursa: KESK Bursa Şubeler Platformu, 1 Ağustos’ta başlayan 2018-2019 Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonuçlarını, gerçekleştirdiği basın açıklaması ile OHAL kaldırılmadan tanımayacaklarını kamuoyu ile paylaştılar.

Bugün (12 Ağustos) Fomara Meydanı’nda toplanan emekçiler adına açıklamayı KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü, ESM Bursa Şube Başkanı Uğur Üçöz yaptı.  Üçöz “3 milyon kamu emekçisini, 2 milyon kamu emekçisini, emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin sonuçlarını OHAL koşuları altında girmesine kabul etmediklerini” söyledi.

 

“OHAL kaldırılsın, KHK’ler geri çekilsin, emekçiler görevine iade edilsi”

Yapılacak görüşmelerin AKP ve MEMUR SEN arasında önceden üzerinde anlaşma sağlanan satış sözleşmesinin ilan edilmesi dışında hiçbir karşılığı ve ciddiyeti olmadığını ifade eden Üçöz konuşmasının devamında “Artık TİS’in tek gündemi, OHAL’in kaldırılması, KHK’ların geri çekilmesi ve ihraç edilen kamu emekçilerinin görevlerine iade edilmesidir. İş güvencemize dokunulmamasıdır. Bunlar gerçekleşmeden ne TİS yapma ne de TİS görüşmelerinin kamu emekçileri lehine sonuçlanma olanağı yoktur” dedi.

Açıklamanın ardından KESK’li emekçiler, çağrı ve taleplerini içeren bildirileri, halka dağıttılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu