Gençlik

Çanakkale’de 16 Mart eylemi

15 Mart Perşembe günü ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi’nde ÖSEM önünde Beyazıt, Gazi ve Halepçe katliamlarını ptotesto amacıyla ÇOMÜ Öğrencileri olarak bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Basın açıklaması öncesinde fakültelerde ajitasyon ve bildiri dağıtımı ile yürütülen kitle çalışmasını sivil faşistler ve ÖGB’nin tüm engellemelerine rağmen sürdürdük.

Eylemde yapılan basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde zaman aşımına uğrayan Sivas davasına değinildi. Ardından Gazi, Beyazıt ve Halepçe katliamlarıyla ilgili “Ezilen halklar üzerinde uygulanan katliamlar dünyanın her yanında benzer politikalarla, benzer amaçlarla düzenlendi ve halen de düzenlenmektedir. Bugün de AKP hükümeti eliyle emperyalizmin bölgedeki savaş ve saldırganlık politikalarına aktif taşeronluk rolü üstlenen T.C. devleti,bir yandan kardeş halkları emperyalist namluların hedefi yapamaya ,diğer yandan ise ülke topraklarını gerici savaş ve boğazlaşmaların merkezi haline getirmeye devam ediyor.Uludere Katliamı bunun en yakın örneklerinden biridir”  denildi.

Basın açıklaması sloganlarla son buldu.

Çanakkale YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu