Emek

Çankaya Belediyesi önünde işçilerin direnişi 5. gününde

H.Merkezi: Norm Altaş’ın işten attığı 12 işçinin Çankaya Belediyesi önündeki direnişleri bugün  5. gününde sürüyor.

Çankaya Belediyesi’nde Norm Altaş taşeron temizlik firması bünyesinde çalışırken grev pankartının asılması eylemine katıldıkları için işten atılan 12 işçinin belediye binası önündeki direnişleri 5. gününde devam ediyor.

Temizlik işçileri, Nakliyat iş Sendikası’nda örgütlendiler. 2015’den beri sendikanın toplu sözleşme yetkisi hem belediye hem taşeron temizlik şirketi Norm Altaş tarafından tanınmak istenmiyor. Gelinen süreçte yasal grev süreci başladı. Sendika işçilerle birlikte 4 Aralık’ta şantiyeye grev pankartı astı. Bir gün sonra yani 5 Aralık’taysa 12 işçi işten atıldı.

Yapılan haksız-hukuksuz işçi kıyımına hem sendika hem de işçiler sessiz kalmadılar ve işten atılan işçiler işe geri alınana kadar Çankaya Belediyesi önünde direnişe geçtiler. İlk günden beri işçilerle konuşmamızı, ziyaret etmemizi engellemeye çalışan polis, işçileri de bu konuda tehdit etmeye devam ediyor.

Alınteri’de yer alan haberde dün (11 Aralık)  öğlen saatlerinde KHK’yla işinden atılan kamu emekçisi Mahmut Konuk ve dostları da işlerine geri dönmek için 4 gündür Çankaya Belediyesi önünde direnişte olan 12 taşeron temizlik işçisini ziyaret etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu