Güncel

Cansız’ın cenaze törenine soruşturma

H.Merkezi: Pariste katledilen 3 yurtsever kadın için memleketlerinde kitlesel cenaze törenleri düzenlenmişti.19 Ocak günü dersimde yapılan sakine cansızın cenaze töreni hakkında soruşturma başlatıldı.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Tunceli Emniyet Müdürlüğü, Bağımsız Van Milletvekili ve DTK Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk, BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, BDP Tunceli İl Başkanı Şerafettin Halis, BDP’li Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin ve Pir Sultan Abdal Dernekleri Genel Başkanı Kemal Bülbül’ün cenaze töreninde yaptıkları konuşmaları incelemeye alındı.

İncelemenin ardından, dokunulmazlıkları bulunan Tuğluk ve Baluken hakkında fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı’na gönderilecek. Diğer konuşmacılar hakkında ise gerekli görülürse dava açılacak.

Öte yandan, Malatya Özel Yetkili Başsavcılığı’nın da Sakine Cansız’ın cenaze töreniyle ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. Malatya Özel Yetkili Başsavcılığı’nın talebi üzerine, Tunceli’de hazırlanan dosya Malatya’ya gönderilecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu