Güncel

(Çağrı) Partizan’dan ajanlaştırmaya karşı basın toplantısı

H. Merkezi: Partizan okurları son süreçte artan polisin ajanlaştırma ve işbirlikçileştirme politikasına karşı basın toplantısı düzenliyor. Yarın İHD İstanbul Şubesi’nde düzenlenecek olan basın toplantısı için açıklama yapan Partizan okurları toplantıya çağrı yaptı.

İstanbul’da Partizan okurları son süreçte artan polisin ajanlaştırma ve işbirlikçileştirme politikasını teşhir etmek amacıyla basın toplantısı düzenliyor.

Gün geçmiyor ki yeni bir katliam ve infaz, linç saldırısı, gözaltı ve tutuklama yaşanmasın” diyen Partizan okurları yaptıkları açıklamayı “Türkiye Kürdistanı’n da abluka ve sokağa çıkma yasaklarıyla insanlar katlediliyor, ırkçı, şoven histeriyle saldırılar gerçekleştiriliyor, gözaltı ve tutuklamalar aralıksız güne uyandığımız her gün boyutlanarak sürüyor. Devlet baskı ve zorbalıkla muhalif tüm kesimleri terörize ederek sindirmeye, susturmaya, teslim almaya çalışıyor” şeklinde sürdürdü.

 

“Ajanlaştırma politikası yeniden karşımızda”

Devletin saldırıları, sistematik şekilde polisin ajanlaştırma ve işbirlikçileştirme politikasıyla her gün yeniden karşımıza çıkıyor. Partizan okurları da bu saldırılardan fazlasıyla nasibini alıyor” diyen Partizan okurları “Partizan okurlarına yönelik son süreçte polisin ajanlaştırma ve işbirlikçileştirme saldırılarını gündeme taşıyacağımız basın toplantısına devrimci, demokrat ve yurtsever basını davet ediyoruz. Devrimci, demokrat, ilerici ve yurtsever kesimleri saldırılar karşısında duyarlı olmaya, sahiplenmeye çağırıyoruz” sözleriyle çağrı yaptı.

Basın toplantısı yarın (26 Ocak Salı) saat 12.00’de İHD İstanbul Şubesi’nde gerçekleşecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu