Gençlik

Cebeci’de 18 Mayıs Anması

Ankara: 18 Mayıs şehitleri; İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler, 17 Mayıs günü HDK Gençliği ve TÜM-İGD’nin örgütlediği bir yürüyüşle Cebeci Kampüsü’nde anıldı.

Eğitim Bilimleri Fakültesi önünde toplanan kitle fakülte kantinlerini slogan ve ajitasyonlarla gezerek kampüs önünde yapılacak basın açıklamasına çağrı yaptı.

Kantinlerde yapılan ajitasyonlarda, devletin devrimci önderlerden korkusunun katlettikleri günle bitmediği, o günlerden beri ardılları olan devrimciler ve halk üzerindeki baskıların daha da arttığı, bunu da İbrahim Kaypakkaya sloganları atanlara istenen 100 yıla yakın hapis cezasının ve her geçen gün daha da yoğunlaşan askeri-siyasi operasyonların gösterdiği belirtildi.

Yürüyüşün ardından kampüs önünde yapılan basın açıklamasında ise şunlara değinildi; “…Bugün Kaypakkaya’yı ananlara verilen ‘cezalar’, Haki Karer’in ve Dörtlerin ardılları üzerinde gerçekleştirilen sindirme politikaları ve toplum üzerinde azalmamış aksine daha da yükselmiş ve yükselmekte olan saldırılar egemenlerin korkularının eseridir. Bu korku da örgütlenmeden, devrimcileşmeden duyulan korkudur. Bu korkuyu büyütmekse devrim mücadelesinin teminatıdır. Bu nedenle biz herkesi devrimci değerlerimizi sahiplenmeye, onların bayrağını devralmaya, mücadele alanlarına çağırıyoruz.”

Yürüyüşte İbrahim’in, Haki’nin ve Dörtlerin isimleri ile fotoğraflarının olduğu “Onurumuzdur ve ölümsüzdür” yazılı dövizler taşınırken, “18 Mayıs Şehitleri Ölümsüzüdür/İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer, Dörtler Kavgamızda Yaşıyor” pankartı açıldı.

Yeni Demokrat Gençlik de HDK Gençliği bileşeni olarak eylem içerisinde yerini aldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu