Güncel

Çeteleşmeye, Yozlaşmaya Geçit Vermeyeceğiz!

Gülsuyu -Gülensu mahallesinde her gecen gün artan çeteler elini kolunu sallayarak gezinmekteler. Mahalle halkının da bu duruma rahatsız olduğuna şahit oluyoruz çünkü insanlar akşam evinden dışarı çıkamıyor kendi sokağında rahatlıkla gezemiyor.

Bu durum mahalle açısından çok olumlu değildir. Mahallemizde yaşadığımız sorun sadece kentsel dönüşüm değildir.

Çeteleşme, esrar ve yozlaşma olduğuna dikkat çekmek gerekir. Bu mahalleyi canıyla kanıyla yapan devrimciler emekçi halkımızdan aldıkları güçtür.

Şimdi sokaklara dönüp bakmak gerekir ya da mahalle geneline iyice inmek ve doğruları söylemek gerekir. Her geçen gün yeni gençlerin esrara, fuhuşa, çeteleşmeye bulaştığını görmekte mahallenin değerleri hakkında yüreğimizi sarsmakta ve bizi derinden yaralamaktadır.

Buda devletin uygulamaya çalıştığı en basitinden direk göze çarpmakta ve bu şekilde yaygınlaşması çok hoşuna gitmektedir çünkü devlet yozlaştırmayı çeteleşmeyi çok iyi bir şekilde organize ediyor ve yoz kültürü getirmeye çalışıyor kendi otoritesini kurmaya mahalle halkının üzerinde baskı ve yıldırma politikası yapıyor.

Bunun sonucunda çeteler kendini bir güç olarak görmekte ve mahallenin her yönden düzenini bozmaktadır.

Çeteler bu halkın düzenini bozmasına izin vermeyeceğiz kimsenin tadını tuzunu kaçıramazsınız mahalledeki devrimci anlayışa sığınıp kendinizi bizim tarafımızda çevrim dönüştürmeye çalışırsanız size bu konuda yardımcı olacağız aksi halde toplumun düzenini kaçıranın düzenini yıkarız.

Nasıl ki bizi bu halk var ediyorsa bizim değerlerimize ve bizi var etmekte olan halkın-toplumun emekçi ailelerimizin değerlerine sahip çıkacağız diyoruz. Devletin ve onlara hizmet eden çetecilerin çevirdiği çirkin kirli işlerini biliyoruz.

Mahallemizi yozlaştıran bu zihniyete karşı mücadelemiz devam edecek keza daha da artacaktır.

(Gülsuyu’ndan Ö-G okuru)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu