Güncel

Ceyhan Hapishanesi’nde yangın

H. Merkezi: Adana Ceyhan M Tipi Hapishane’nin çocuk koğuşunda bir çocuk tutuklu tarafından saat 17.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle koğuşundaki battaniye ve yatakları ateşe verip yangın çıkardığı belirtildi.

Yangın itfaiye tarafından kontrol altına alınırken, koğuşta bulunan 2’si ağır 7 çocuk yaralandı, 7 gardiyan da dumandan etkilenerek hastaneye gönderildi.

Ceyhan Devlet Hastanesi’ndeki tedavileri ardından Sultan Şehmus Gecer, İsa Pınarbaşı, Metin Çiçek, Mehmet Pala, Furkan Akyol, Mehmet İplikçi ve Mahsun Manga adlı çocuk tutsaklar ilk müdahalenin ardından Adana’daki Numune Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi’ne sevk edildi. Çocuklardan 2’sinin hayati tehlikesi olduğu belirtiliyor.

Ceyhan Hapishanesi önüne gelen BDP Amed Milletvekili Nursel Aydoğan, hapishanenin iç güvenliğinden sorumlu jandarma komutanı ile görüştü. Görüşme sonrası Aydoğan hapishane önünde toplanan tutsak yakınlarına açıklama yaptı. Aydoğan, “Ben cezaevindeki komutanla görüştüm. Komutan bana, ‘akşam saatlerinde aynı koğuşta bulunan 7 çocuk arasında kavga çıkıyor. Kavga sırasında yangın çıkarıyorlar. Yangında 7 çocuk çeşitli yerlerinden 3. dereceden yanıyorlar ve dumandan da etkileniyorlar. Bir de 7 infaz koruma memuru da dumandan etkileniyor. 7 çocuk Ceyhan’da yanık ünitesi olmadığı için Adana’ya sevk edildi” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu