Manşet

Cezaevi İzleme Koordinasyonundan Açlık Greviyle Dayanışma Eylemi!

Cezaevleri İzleme Koordinasyonu,12 Eylül’de hapishanelerde başlayan ve 43’üncü gününe giren süresiz dönüşümsüz açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

Koordinasyon, açlık grevindeki tutsaklara hapishane yönetimleri tarafından kötü muamele ve tecrit işkencesi uygulanmasını, acil bir durumda hapishane revirlerinde doktor bulunmamasını, açlık grevine giren tutsakların rutin muayenelerinin yapılmamasını protesto edecek.

AKP hükümetinin tutsakların, anadilde savunma ve eğitim ile PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecritin kaldırılması taleplerine karşılık saldırgan tutumu protesto edilecek.

Cezaevleri İzleme Koordinasyonu; İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, İstanbul Tabipler Odası, Tutuklu Aileleri Derneği (TUAD), KESK, Doğu ve Güneydoğu Dernekleri Federasyonu, Göç-Der, Yakay-Der, Halkların Demokratik Kongresi, TKP, TKP1920 ve EHP’den oluşuyor.

Eylem 27 Ekim Cumartesi günü saat: 15.00’te Kadıköy Boğa Heykeli önünde başlayacak, kitle buradan Kadıköy/İskeleye yürüyecek!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu