Güncel

“ÇHD susmadı susmayacak”

H.Merkezi: Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi  Çağlayan Adliyesi önünde yaptıkları açıklamanın ardından tutuklu meslektaşları için itiraz başvurusunda bulundu.

Çağlayan Adliyesi önünde bir araya gelen hukukçular, “Tutsak avukatlar serbest bırakılsın” yazıyı pankartı arkasında bir araya geldi. Eylemde avukatlar adına açıklamayı aynı operasyonda gözaltına alınıp serbest bırakılan ÇHD üyesi Avukat Efkan Bolaç okudu.

Avukat bolaç ÇHD meslektaşlarının hukuk bürolarına yapılan baskınları hatırlattı, “Meslektaşlarımız hiçbir delil olmaksızın sahte belgeler eşliğinde keyfi ve hukuksuz bir biçimde tutuklanmışlardır” dedi. ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile İstanbul Şube Başkanı Taylan Tanay ile avukatlar Güçlü Sevimli ve Günay Dağ’ın Kandıra 1 Nolu F Tipi’ne sevk edildiğini belirten Bolaç şunları söyledi: “Meslektaşlarımız F tipi tecrit hapishanesine girişte onursuz aramaya maruz kalmışlar, darp edilmişler ve bu nedenle disiplin cezaları almışlardır.”

 Baskıların toplumsal muhalefeti diri tutan tüm kesimlere yapılmış topyekun bir saldırı olduğunu söyleyen Bolaç, asıl hedefin siyasi iktidara karşı mücadele eden tüm kesimlere gözdağı verilerek toplumu hizaya çekme operasyonu olduğunu belirtti. Bolaç, “Ne var ki, bu operasyon başarısızlığa uğramış, bu saldırılar barolar, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, partiler, işçiler, öğrenciler, devrimciler bir olup oyunu boşa çıkarmışlardır” diye konuştu.

“Devrimci avukatlar onurumuzdur”, “Baskılar bizi yıldıramaz” ve “ÇHD susmadı susmayacak” sloganları atılan eylemin ardından, avukatlar tutuklu meslektaşları için hazırladıkları tutukluluğa itiraz dilekçesini savcılığa teslim etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu