Manşet

ÇHD’li Avukatlar tutuklandı(video)

İstanbul: ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, ÇHD İstanbul Şubesi Başkanı Taylan Tanay, ÇHD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Güçlü Sevimli, ÇHD üyesi ve Halkın Hukuk Bürosu avukatları Barkın Timtik,  Ebru Timtik, Şükriye Erden, Naciye Demir, Günay Dağ ile ÇHD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’ndan Betül Vangölü Kozağaçlı 21 Ocak günü Devrimci Halk Kurtuluş Partisi Cephesi (DHKP-C) üyesi oldukları öne sürülerek tutuklandı.Gözaltına alınan avukatlardan Efkan Bolaç serbest bırakıldı.

ÇHD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Güçlü Sevimli “Biz kısa bir süre içeride olacağız, sizlere geldiğiniz için çok teşekkür ederiz” derken, Genel Başkan Selçuk Kozağaçlı da dernek üyelerine şöyle seslendi:

Bu kavga hepimizin, bu kavga derneğin, bu kavga devrimci avukatların, bu kavga bu mücadeleye inanmış olan herkesin. Daha önce tutsak olan arkadaşlarımız için nasıl mücadele ettiysek şimdi bizim için mücadele ediyorsunuz. Bize sahip çıkan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bürolarımız açık, derneğimiz açık, açık kalacak.”

Avukat Şükriye Erden, meslektaşlarına “Bıraktığımız yerden devam edeceğinize inanıyoruz” diye seslenirken ÇHD İstanbul Şubesi Başkanı Taylan Tanay da şunları söyledi:”İşçilerin, öğrencilerin, devrimcilerin, yoksulların, Kürt halkının, bu ülkede kim eziliyorsa, tüm bedelleri göze alarak onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Konuşmalar sloganlarla sona erdi. Kadın avukatlar Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne, erkek avukatlar da Metris Cezaevi’ne gönderildi. 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=-ehN7I15I_g{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu