Emek

İşçiler Çimento Altında Kaldı: 3 İşçi Yaralı!

H.Merkezi: İzmir’de Çimentaş Çimento Fabrikası’nda, önlem alınmadan Silo temizlemeye indirilen işçilerin üzerlerine beton düştü, 2 si ağır 3 işçi yaralandı.

28 Haziran Cuma günü gerçekleşen olayın, üretilen çimentonun stoklandığı siloların temizliğinin yapılması amacıyla, siloların içine sokulan 3 işçinin temizlik yaparken silo duvarlarında birikmiş olan beton artıklarının üzerlerine dökülmesi şeklinde gerçekleştiği öğrenildi.

Olayın ardından yaralanan işçilerden Engin Dülger ve Okan Şen’in hala yoğun bakıma alınırken yaralı olan Mustafa isimli işçi ise taburcu edildi.

Kazanın yaşandığı tarihten birkaç gün önce fabrikada gerçekleştirilen toplantıda Siloların içine girilmesinin uygun bulunmadığı, temizlik şirketi tutulması gerektiği ancak müdürlerin “maliyet arttırır” kaygısı ile 3 işçiyi “ikna” ettiği ise gelen bilgiler arasında.

Yine bir diğer bilgi ise, Siloların beton tutmaması için çelikten olması gerektiği ancak müdürlerin ve patronun “maliyeti arttırır” kaygısıyla çelikten yaptırmadıkları yönünde.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu