Emek

İşçiler iş makinelerine el koydu

Kartal: İşçi cinayetleri ile sık sık gündeme gelen Ada Tersanesi’nde bir süredir maaşlarını alamayan ve kapı önünde direnişlerini sürdüren işçiler iş makinelerine el koyarak eylem gerçekleştiriyor.

İstanbul-Tuzla’da bulunan ve daha önce adını işçi cinayetleri ve iş kazaları ile sık sık duyduğumuz Ada Tersanesi bu kez de işçilerin maaşlarını bir süredir ödemediği için gündemde.

2,5 aydır ücretleri ödenmeyen işçiler direnişe geçmiş; patron direnişi kırmak için çeşitli yöntemler uygulamış, hatta işçilerin üzerine araç sürerek 8 işçinin yaralanmasına bile neden olmuştu.

Direnişteki Ada Tersanesi işçileri, bugün de (24 Ocak) Limter-İş Sendikası öncülüğünde saat 12.30’da bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Açıklamada işçiler adına bir konuşma yapan Limter-İş Sendikası Başkanı Kamber Saygılı, patronla daha önce defalarca sorunun çözülmesi için görüştüklerini, ancak patronun bu konuda hiçbir adım atmadığını belirtti.

Her bir işçiye 2-3 bin TL arası ödeme yapması gerekirken 300-400 TL ödenerek kendileriyle adeta dalga geçildiğinin belirten Saygılı “Bu eylemden başka çaremiz kalmadı” dedi.

Açıklamanın ardından iş makinelerinin üzerine çıkan işçiler, makinelere el koydu. Eylem sürüyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu