Emek

İşçinin maaşını vermeyen MHP’li başkan işçi kılığında şov yaptı!

Antakya-Dörtyol’da maaşı ödenmeyen temizlik işçileri iş bırakınca MHP’li belediye başkanı utanmazca temizlik işçilerinin kıyafetlerini giyerek temizlik şovu yaptı, “Oyunu bozacağız” diyerek lafazanlığı sürdürdü.

H. Merkezi: Antakya’nın Dörtyol ilçesinin MHP’li belediyesi ile yüklenici firma arasında alacak-verecek sorunlarının hallolmaması üzerine mağdur olan yaklaşık 70 temizlik işçisi iş bıraktı.

Bunun üzerine eline süpürge ve kürek alan MHP’li Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, utanmazca mağdur ettiği temizlik işçilerinin kıyafetini giydi ve bir kısım çalışanla sokak ve caddeleri temizleyerek şov yaptı. Konuşmalarında işçilere ücretlerinin verilmediğini inkar edemeyen Toksoy temizlik işlerini yapan yüklenici firmaya 4 yılda yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaptıklarını ancak bazı alacaklarını gerekçe göstererek, işçilerini çekip kendilerine gözdağı vermeye çalıştığını öne sürdü.

 

“Bu oyunu bozacağız”

Belediyenin temizlik işini taşeron firmalara yükleyerek işçileri güvencesizliğe iten kendileri değilmiş gibi, 4 yıl boyunca belediyeye ait temizlik araçlarını firmaya verdiklerini ve bunun karşılığında da hiçbir ücret talep etmediklerini utanmazca söyleyen Toksoy, işçilerin haklı taleplerini “oyun” olarak niteledi:

“Bize gözdağı vermeye çalışıyorlar. 4 yıldır kendi araçlarımızı bu firmaya vererek hiç bir ücret talep etmeden temizlik işlemlerini yapıyorduk. Ne oldu da şimdi bu durum ortaya çıktı. Biz de bu oyunu bozmak için topyekün tüm belediye personellerimizle bugün şehrimizi temizleyeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu