Manşet

Cizre’de halk ölüme terk ediliyor!

H. Merkezi: Şirnex’in Cizre ilçesinde dün akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı ile başlayan devlet terörü, telefon ve internet hatlarının kesilmesi ile devam etti. Devlet bölgeden bilgi alınmasını engellerken Cizre’de bir kez daha katliama girişildi.

“Halk ölüme terk ediliyor”

Kesin olmamakla birlikte 2 kişinin katledildiği öğrenilirken çok sayıda kişi ise yaralandı.

İlçede bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “Cizre’de halka dönük ağır saldırılar devam ediyor. Mahallelerde çok yaralı var. Ambulansların mahalleye girmesi engelleniyor” dedi.

Yaralıların ölüme terk edildiğine dikkat çeken Sarıyıldız, “Yaralıların hastaneye götürülmesini engellemek düşmanlığın en koyu halidir. Hastaneye götürülmesi engellenerek çocukları ölüme terkedilen bir halkın öfkesini, hiç bir barış teskin edemez” diye belirtti.

Hastaneler özel harekat askerleri tarafından kuşatıldı

İlçede bulunan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ise Cizre Devlet Hastanesi’nin özel harekat polisleri tarafından kuşatıldığını, bu nedenle hastanenin sağlık hizmeti veremediğini belirtti.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiğine dikkat çeken Encü, Twitter hesabından şu mesajları verdi: “Polis şahsıma dahi silah doğrultuyor. Cizre’de sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Beraberimdeki heyet ile Cizre Devlet hastanesinde mahsur kaldık. Can güvenliğimiz yok. Mahallelerde bulunan gazeteci arkadaşlarla yaptığım telefon görüşmesine göre çatışmalar devam ediyor.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu