Güncel

Colemerg’de eylem ve etkinlik yasağı uzatıldı

Colemerg'de eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı.

T. Kürdistanı’na dönük abluka ve yasaklar kız kesmeden devam ediyor. ‘Colemerg’de eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı. “Pandemi önlemi” gibi bahanelerle gerekçelendirilen yasak, Hakkari Valiliği tarafından şu ifadelerle duyuruldu:

“31.01.2021 tarihi saat: 00.01’den 14.02.2021 tarihi saat: 23.59’a kadar on beş (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto/yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı/toplanmalar/halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama/imza kampanyası, dilek feneri/balon uçurtmak, drone, paramotor/planör vb. her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum/kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim vb. faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş/poster asma, sticker yapıştırma vb. türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.”

Urfa valiliğinin önceki gün yaptığı açıklamaya göre ise “27.01.2021 saat 00.01’den 25.02.2021 saat 23.59’a kadar 30 gün süreyle” Urfa’da tüm eylem ve etkinlikler yasaklandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu