Güncel

Daha güçlü bir etkinlikte buluşmak için!

İkitelli: 10 Ekim tarihinde İkitelli Albay Rıdvan Özden parkında bir etkinlik düzenlemek istedik.  Pınar Aydınlar’ın katılımıyla yapacağımız ücretsiz halk konseri kaymakamlık izni olmadığı bahane edilerek devletin kolluk güçleri tarafından engellendi. Kolluk güçlerini “ konser iptal oldu” şeklinde yaptığı antipropaganda kitlenin bir araya gelmesini engelledi.

Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şölenin tanıtım etkinliği olarak yapmak istediğimiz etkinlik gerek Pınar Aydınlar’ın devrimci düşünceye sahip bir sanatçı olması gerek bu düşüncelerinden ötürü halkın sahiplenmesi sanatçı dostumuzun baskı görmesine ve konserlerinin iptal edilmesine neden olmuştur. Bu sebeple adına açılan davalarda buna örnek teşkil edecek konumda durmaktadır.

Yeni demokrasi mücadelesini yayma hedefiyle kurulmuş, 12 yıllık bir geçmişi olan Tohum Kültür Merkezi sanata, kültürel faaliyetlere ve sanatçıya verdiği değerle tanınmıştır.  Uzun bir aradan sonra Tohum Kültür Merkezi’ni yeniden ve daha güçlü bir biçimde yaşatmaya çalışıyoruz/çalışacağız. Her türlü gerici baskı bizi engellemeyecektir şölen çalışmalarımızı güçlendirerek devam edeceğiz. 11 Kasımda Sinan Erdemde yapacağımız şölenin coşkusu bunun kanıtı olacaktır.

Açıklama yaparak sonlandırdığımız etkinlikte halkımıza olan sorumluluğumuzdan ötürü ve daha güçlü bir etkinlik yapmak için başka bir tarihe ertelediğimizi duyurduk. Pınar Aydınlar’ın söz almasından sonra alkışlarla zılgıtlarla ve sloganlarla etkinliğimizi sonlandırdık.

İkitelli Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu