Emek

Daiyang işçileri açlık Grevi’ne girecek!

Birleşik-Metal-İş Sendikası üyeleri Daiyang işçileri 22 Ocak’ta açlık grevine başlıyor. 2 Ay önce 130 işçi Güney Koreli Patronları tarafından işten çıkarılmıştı. 2 aydan beri direnişte olan işçiler yarın itibariyle açlık grevine gireceklerini açıkladılar.

Yasadışı olduğu halde, kendi ülkelerinden getirdikleri vatandaşları atılan işçilerin yerine fabrikaya sokup çalıştıran Patronlar, Polis’e talimat vererek İşçilere biber gazı ve coplarla saldırtmıştı. İşçilere “Sizi sigortalı çalıştırıyoruz, asgari ücretinizi ödüyoruz. Türkiye’de bundan iyisi can sağlığı daha ne istiyorsunuz?” diyen Patronlar işçilere karın tokluğuna çalışmayı dayatıyorlar.

Yarın Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak basın açıklaması ile Açlık grevine başlayacak olan işçilerin bağlı olduğu Birleşik-Metal-İş Sendikası ; “Daiyang-SK işçileri zaten açtı ve bunun için greve çıkmıştı. Şimdi ise bütün bu haksızlıklara karşı açlık grevindeler. Kazanacakları zafer sadece onların değil tüm emeğiyle geçinenlerin ve ezilenlerin olacaktır” şeklinde açıklama yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu