Güncel

DBP PM Üyesine Ajanlaştırma Saldırısı

DBP PM Üyesi Erol Demirhan, telefonda kendisini "istihbaratçıyım" diyerek tanıtan kişi tarafından ajanlaştırma dayatmasına maruz kaldı.

DBP PM Üyesi Erol Demirhan, telefonda kendisini “istihbaratçıyım” diyerek tanıtan kişi tarafından ajanlaştırma dayatmasına maruz kaldı.

Mezopotamya Haber Ajansının geçtiği habere göre, Demirhan, 5 Temmuz öğlen saatlerinde 0531…hatlı numaradan arayan kişinin kendisini “istihbaratçı” olarak tanıttığını söyledi.

Demirhan, arayan kişinin kendisine, “Erol bey merhabalar. Ben istihbarattan. Sizle yüz yüze görüşmek istiyoruz. Sizi biliyoruz. Ne iş yaptığınızı ve neyle uğraştığınızı biliyoruz. Vatan, millet, Sakarya edebiyatını bir tarafa bırakalım. Siz haklılığına inandığınız bir mücadele yürütüyorsunuz. Sizi bu noktada ikna etme çabasında değiliz. Sizdeki bilgileri biliyoruz. Sizdeki bilgilere karşılık bizdeki para. Siz bize bilgi verin. Biz size istediğiniz parayı verelim. Sizin ekonomik durumunuzu biliyoruz. Bu noktada beraber çalışma teklifimiz var. Yüz yüze görüşelim” dediğini kaydetti.

Devletin uzun süredir Kürt siyasi hareketi üzerinde böylesi bir kirli politikayı yürüttüğünü dile getiren Demirhan, ancak bu politikanın hayat bulamayacağını söyledi. Demirhan, “Yürütülen faaliyet bir süredir, basının ve kamuoyunun yakından takip ettiği bir faaliyettir. Birçok yerde parti çalışanı arkadaşlarımız alıkonuluyor. İllegal bir tarzda kaçırılıyor, tehdit ediliyor. Bir kısım şantajlara maruz bırakılıyor. Bir kısmı ise ikna edilmeye çalışılıyor. Biz yasal ve haklı bir mücadele yürütüyoruz. Taleplerimiz gizli saklı taleplerimiz değil. Demokrasi, özgürlük ve barış talepleridir” diyerek bu tip dayatmalara boyun eğmeyeceklerini dile getirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu