Emek

DDSB: Punto Deri İşçileri Yalnız Değildir!

Deri-İşSendikası’nda örgütlendikleri için işten atılan iki işçinin Zeytinburnu Punto Deri firması önündeki direnişi sürüyor. Punto Deri işçileri patronların çok yoğun baskısına ve işçileri satın alma girişimlerine rağmen sendikalarından ve mücadelelerinden vazgeçmediler.

İşçiler artık geleceklerinin patronların iki dudağı arasında olmasını istemiyorlar. Bunun için kapı önünde 12 Ağustos’tan beri kapıda direnen işçiler ve içerdeki sendikalı işçiler her gün çay ve yemek molalarında buluşarak seslerini bölgedeki tüm işçilere duruyorlar.

Deri işçileri mücadelelerinde önemli bir aşamaya ulaştılar. Bugün artık onlara daha fazla destek sunma ve seslerini her alanda duyurma zamanıdır. Çünkü Punto Deri işçilerinin zaferi tüm Zeytinburnu deri işçilerinin zaferi olacaktır. Yasalarla, barajlarla yok edilmek istenen sendikal mücadelede fiili-meşru mücadele yoluyla kazanmanın adımlarından biridir Punto Deri işçileri… Bu mücadele aynı zamanda işçi sınıfının onur mücadelesidir.

 

DDSB olarak 11 Eylül Çarşamba günü Punto Deri işçilerini ziyaret ediyoruz. Punto Deri işçilerinin bu mücadelede yalnız olmadıklarını göstermek ve sınıf dayanışmasını örmek için hepimize büyük görev düşüyor. Herkesi deri işçileriyle dayanışmaya ve DDSB olarak gerçekleştireceğimiz ziyarete güç katmaya çağırıyoruz.

 

Birlik Mücadele Zafer!

 

Devrimci Demokratik Sendikal Birlik

 

 

Tarih: 11 Eylül – Çarşamba

Saat: 12.30

Buluşma Yeri: Zeytinburnu Belediyesi (Sosyal Tesisler / Sahil Binası) Önü

 

(Zeytinburnu otobüslerinde 58. Bulvar durağında inildiğinde sahil yönünde, tren hattını geçince… *Eminönü’nden BN1 (Halkalı) ve BN2 (Küçükçekmece) otobüsleri geçmektedir. Durak: Beşkardeşler)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu