Güncel

Demirtaş’tan Soylu’ya yanıt: Korkularını, zayıflıklarını acizliklerini örtmeye çalışıyorlar!

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AİHM kararını tanımadıklarına dair açıklamalarına yanıt verdi.

Bilindiği üzere, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında ‘derhal tahliye’ kararı verdi. Söz konusu bu karara ilişkin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan olmak üzere, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklamalar gelmişti.

R.T. Erdoğan,  “Bunca çifte standarda ve riyakârlığa daha fazla tahammül etmek mecburiyetinde olmadığımızın da bilinmesini isterim” demişti. İçişleri Bakanı Soylu da “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin hangi sebeple olursa olsun, almış olduğu karar, boşlukta bir karardır, hiçbir anlamı söz konusu değildir” diye konuşmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, AİHM’in Demirtaş’ın tahliyesi yönünde verdiği kararı tanımadığını söyleyerek, “Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Edirne F Tipi Hapishanesinde tutsak bulunan  Demirtaş, avukatları aracılığıyla Twitter üzerinden bu açıklamalara yanıt verdi:

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu