GüncelManşet

Dersim Bölge Komutanlığı’ndan Kuşluca Eylem Açıklaması

 

H.Merkezi: Hatırlanacağı üzere yerel kaynaklardan aldığımız bilgiye dayanarak, TKP/ML’ ye bağlı TİKKO gerillaları tarafından 7 Haziran günü Dersim Ovacık’ta Kuşluca Karakoluna yönelik, Lice’nin hesabını sormak amacıyla bir eylem yapıldığını duyurmuştuk.

Konuya dair, elimize e-mail yoluyla ulaşan Dersim Bölge Komutanlığının açıklamasını haber değeri taşımasından ötürü yayımlıyoruz.

Halkımıza!

Kürt ulusunun ulusal-demokratik taleplerine ve Kürt ulusal hareketinin geçen yıldan bu yana sürdürdüğü ateşkes sürecine karşılık Türkiye Kürdistanı’nı karakollarla donatan TC devleti, halkın karşısında faşist yüzünü bir kez daha göstermiştir. Son süreçte Lice başta olmak üzere Türkiye Kürdistanı’nın birçok yerinde karakol yapımlarının durdurulması talebiyle halkımızın serhıldanlarla yükselttiği direniş ateşi, bugün düşmanı adeta çaresiz bırakmıştır. Halkımızın direnişi bedel ödeyerek, şehit vererek ama aynı zamanda düşmana geri adım attırarak devam etmektedir.

 

Halkımızın yükselttiği bu direnişi selamlamak ve direniş sürecinde şehit düşenlerin hesabını sormak amacıyla, 7 Haziran 2014 tarihinde saat 17.30 sıralarında Dersim-Ovacık’ta bulunan ve yapımı devam eden Bilgeç (Kuşluca) Karakolu’na gerillalarımız tarafından bir saldırı düzenlenmiştir. İnşaat halinde olan karakolun güvenliğini sağlayan düşman güçlerine suikast atışlarıyla yapılan saldırı sonrasında, düşman eylem alanını ağır silahlar ve havan toplarıyla yoğun biçimde bombalamıştır. Saldırı sonrası düşmanın kayıpları hakkında bilgi edinilemezken gerillalarımız kayıp vermeden geri çekilmiştir.

 

Partimiz TKP/ML’nin önderliğinde savaşan TİKKO gerillaları olarak halkımıza yönelen hiç bir saldırının yanıtsız kalmayacağını belirtiyor ve tüm halkımızı faşist TC devletine karşı TKP/ML saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz!

 

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı Haziran 2014

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu